top of page

NOVÝ SCRAMBLER


NOVÝ SCRAMBLER

Pri novom Scrambleri zostáva rovnaký len jeho názov a rebelský design. Cestný a zároveň aj terénny motocykel Moto Morini Scrambler 1200 prezentovaný na veľtrhu Eicma v Miláne prekonal vo verzii pre modelový rok 2018 kompletnú premenu, ktorá prebehla od rámu cez motor až po výsledný vzhľad. Avšak duch tohto motocykla, nezastaviteľný a presahujúci všetky tradičné hranice, zostal nedotknutý. Je to tretí nový stroj modelového radu na rok 2018, spolu s Corsarom ZZ a novým motocyklom Milano. Ich výroba je „Made in Italy“: o montáž sa postarali konštruktéri značky Moto Morini v továrni v Trivolziu v Taliansku a taktiež materiály a súčiastky pochádzajú od talianskych výrobcov.


História motocyklov Moto Morini, určených ako na ceste, tak súčasne aj do terénu, začala na Milan Motor Show už v roku 1965 modelom Corsaro Regolarità, čo bola terénna verzia slávneho modelu 125, ktorá si okamžite získala meno v off-road pretekoch víťazstvom v dôležitých šampionátoch na národnej i medzinárodnej úrovni. Trend pokračoval cez enduro motocykle v 80. rokoch, ďalej uvedením modelov Kangura a Camel na trh av roku 2008 príchodom motocykla Scrambler 1200. Atraktívny motocykel pre mestské ulice, ale aj všestranný stroj použiteľný aj v miestach, kde asfalt končí. Motocykel, ktorý odráža dušu svojho jazdca, ktorý si ho vybral; motocykel bez limitov, bez pravidiel, ľahko ovládateľný a vždy ochotný na jazdu.


REBEL MORINI


Nový Scrambler 1200. Nekompromisný vo vzhľade, inšpirovaný „cestne terénnymi“ motocyklami sedemdesiatych rokov a charakterizovaný čistým scramblerovským vzhľadom: nešetrí sa hliníkom, sedlo z jedného kusu, vysoké riadidlá a 17“ kolesá obuté v pneumatikách Pirelli Scorpion Rally . A zároveň pri bližšom skúmaní objavíte, že riešenia vytvorené dizajnérom Angelom Lussianom stoja na princípoch súčasnej vintage estetiky, sú ale doplnené takým dotykom moderných prvkov, že posúvajú vzhľad motocykla Moto Morini Scrambler 1200 do budúcnosti: detaily ako napr. sedlo smerujúce zadnou časťou nahor, znateľ predĺžené bočné kryty a digitálna prístrojová doska s 5“ displejom.


RÁM BEZ LIMITŮ


Oceľový priehradový rám, pre tento model úplne modifikovaný, ponúka mnoho nových technických možností. Kyvná vidlica je tiež nová a prispieva k celkovo ľahšiemu vzhľadu nového motocykla Scrambler 1200. Nadväzujúce súčiastky sú tie najšpičkovejšie: plne nastaviteľná obrátená vidlica s klzákmi potiahnutými DLC povlakom (diamond like carbon, ošetrenie na báze karbónu, ktoré zlepšuje. ) pre zníženie trenia. Zadný tlmič je skonštruovaný špeciálne pre Moto Morini a má nastaviteľnú kompresiu, útlm a predpätie. Systém prednej brzdy tvorí štvorpiestkový radiálne uchytený strmeň, monoblok, s dvojitým plávajúcim kotúčom s priemerom 320 mm a so radiálnou pumpou, všetko pod vlajkou spoločnosti Brembo.


Zadné koleso je osadené špeciálne navrhnutým dvojpiestkovým strmeňom s 220 mm kotúčom.

Dvojkanálový systém ABS Bosh 9.1 MP pracuje spoločne s brzdovým systémom a s pneumatikami a je možné ho prípadne ľahko vypnúť tlačidlom na riadidlách.


NOVÁ KONFIGURACE MOTORU 1200


Dvojvalec do V zvierajúci uhol 87° Bialbero 1200 CorsaCorta Euro4 bol optimalizovaný. Jazda so 110 koňmi schovanými v motore je jeden veľký radostný relax. Pre túto novú konfiguráciu existuje aj nový elektronický systém riadenia motora, výsledkom je špičková krivka krútiaceho momentu, plná a stabilná. Hlas motora je z nového výfukového systému dobre počuť: výfukové potrubie, než dôjde k dvojitému presahujúcemu výfuku na pravej strane motocykla, na niekoľkých miestach skoro „omotáva“ motor. Je to nápad inšpirovaný tuningovým oddelením Moto Morini a ich unikátnym motocyklom Ti22, vychádzajúcim z modelu Corsaro ZZ.Comments


Nejlepší příspěvky
Nejnovější příspěvky
Hledání podle štítků
bottom of page