top of page
Kotva 1

DUŠE DVOJVÁLCOVÉHO MOTOCYKLU

OFICIÁLNE SA MENUJE BIALBERO 1200 CORSACORTA. V PRAXI NA CESTE TO JE PROSTE ÚŽASNÝ UNIKÁTNÝ DVOJVÁLCOVÝ MOTOR, DO KTORÉHO SA OKAMŽITE ZAMILUJETE

BIALBERO 1200 
CORSACORTA

Naša duša žije tu, medzi dvoma valcami motora Bialbero 1200 CorsaCorta umiestnenými do V v uhle 87°. Tento motor, skonštruovaný Francúzom Lambertinim, privádza späť k životu slávnu minulosť značky Moto Morini, a to nielen svojím menom, ktoré evokuje 250 Bialbero, ktoré bolo pred rokom 1950 najrýchlejším zo všetkých jednovalcových motocyklov, ale aj svojou architektúrou a konštrukciou, v ktorej sú za architektúrou a konštrukciou. ďalšie historické modely Moto Morini, ktorých motory tiež vytvoril konštruktér Franco Lambertini.

Objem valcov 1187 cm3, štyri ventily, kvapalinou chladený, blok motora s klikovou skriňou, dve vačkové hriadele, hlavy z hliníkovej zliatiny s 10% kremíka – motor Bialbero 1200 CorsaCorta kombinuje niektoré typické znaky talianskych. vodu , kedy sú vačkové hriadele poháňané dvoma protiľahlými reťazami, a tie poháňa spoločný kľukový hriadeľ, ktorý prechádza cez oboch valcov.

Kotva 2

CESTA DO RAJA

KAŽDÉ TECHNICKÉ ROZHODNUTIE NA NAŠOM MOTORE MÁ TEN SAMÝ CIEĽ: POSKYTNÚŤ VÁM BEZBREHÉ POTEŠENIE A NIKDY NEKONČIACA RADOSŤ Z JAZDY

Kotva 3

Uhol, ktorý valce zvierajú, zaisťuje perfektnú vyváženosť motora CorsaCorta, pri ktorom potom nie je treba vyvažovacích hriadeľov. Dôsledkom je nižšia zotrvačnosť, čo umožňuje dosiahnutie vysokých otáčok motora. A navyše výnimočnú hodnotu vŕtania (107 mm) je možné kombinovať s dostatočne veľkými ventilmi, ktoré môžu poriadne povoliť opraty tomuto vysokootáčkovému dvojvalcu. Pri jazde sa vskutku Bialbero 1200 CorsaCorta prejavuje solídnou a stálou silou motora, a to aj vo vysokých rýchlostiach, na rozdiel od všetkých ostatných dvojvalcov, ktoré vo vysokých otáčkach trpia. Je to úplne unikátny motor, vyvíja práve tak potrebné množstvo výkonu, aby ste si mohli naplno užiť akúkoľvek jazdu, mohli sa smelo pustiť do každej zákruty a zamestnali excelentný rám. Zámerom pri vytvorení motora Bialbero 1200 CorsaCorta bolo poskytnúť úplné potešenie z jazdy. Samotné technické údaje o motore nenapovie toľko, ako keď nasadnete, naštartujete motor a pridáte plyn.

 

bottom of page