top of page
Kotva 1

1937-2018: príbeh talianskeho motocykla

100% stvořen v Itálii, jmény, které se staly legendami, v rukou společností, které dnes vyrábí ty nejlepší díly.

ORIGINÁLNA RUČNÁ VÝROBA

Za takmer osemdesiat rokov sme urobili poriadny kus práce. Bolo to v roku 1937, kedy pretekár Alfonso Morini založil našu spoločnosť: bol to veľmi rýchly jazdec, ale aj dobrý mechanik a skúsený návrhár, schopný vytvoriť víťazné závodné motocykle, ktoré boli na ceste veľmi spoľahlivé. Rovnako ako 250 Bialbero, išiel Tarquinio Provini, ktorý bol najrýchlejší single valec na svete alebo 125 Competizione, na ktorom Umberto Masetti získal národný titul. Výsledkom je model 175, štandardný model, ktorý si nováčik Giacomo Agostini vybral pre svoje prvé závodné kolo.

História Moto Morini pokračuje a mýtus zostáva neporušený, v spomienkach tých, ktorí snívali o jazde na 3 ½, poháňanom pozdĺžnym motorom V-Twin 72° navrhnutým Francúzom Lambertinim a tými, ktorí si dnes môžu vychutnať nezdolný charakter z modelu Bialbero 12 inžinierom, ktorý sa chystá vrátiť niektoré koncepty historického motora.

Kotva 2

Bologna sa stala rodiskom našej značky, potom sa spoločnosť presunula do Trivolzio, medzi Milánom a Paviou, a tu pretransformovala svoju výrobu na modernú a výkonnú fabriku s rozlohou 3.500 štvorcových metrov, kde sa každý motocykel zo stajne Morini zostavuje ručne, počnúc motorom až po posledný skrutka. Každý model je postavený na zákazku a na základe osobných špecifikácií osoby, ktorá si ho objednala. Pri čakaní na hotový produkt môžu sledovať montážny proces osobne alebo na diaľku. Remeselné spracovanie a taliansky štýl sú dvoma základmi každého Moto Morini.

Kotva 3
bottom of page